Seyahat Blog’um

28 Eki

Bali’de Balayı

aslyldrm / Uncategorized / / Yorum Yok

Don’t talk about heaven if you’ve never been in to Bali

Diye ünlü bir sözle başlamak istedim Bali Blog’uma. Aslında kelimesinin her zerre anlamını hakeden bir söz. Ayak attığınız andan itibaren Bali sizi apayrı dünyalara götürüyor, ve bir daha yakanızdan asla düşmeyecek anılarla yaşamınızın geri kalanında aklınızın en ücra kenarlarında hüküm sürmeye devam ediyor.

Eşimle düğün sonrası ilk planımız gözümüzde büyütmememiz gereken bir 13 saatlik uçuşla rüyalar ve gerçeklerin füzyon olmuş diyarı Bali’ye gitmekti. Gelmeden önce bu güzel yarımadanın nerelerini nasıl dolaşacağımızı haritaları alt üst ederek, daha önce gidenlerden tüyoları da yanımıza dost edinerek, ama en önemlisi de anılarımızı en iyi şekilde biriktirebilmek için drone’dan gopro’ya kadar en sistematik şekilde yanımızda taşımak üzere hazırlıklarımızı tamamlamıştık.

Biz Bali’de popüler olan yerlerde değil, henüz yeni keşfedilen, ve kendimizi de kaybedip tekrar keşfedebileceğimiz mekanlarda kalmayı istedik. Ve bu doğrultuda 3 gece Nusa Penada denilen, Balilerin eskiden kötü ruhların yaşadığına inandıkları adada kaldık. Ada’nın tam ortasında veren yüksek noktasında olan butik bir otel bizi cezbetti. Henüz asfaltlanmaya gerek duyulmamış ve iki arabanın aynı anda geçemediği taş patika yollarda motorsikletle; ters trafiğe rağmen saatlerce yol aldık. Bu meşakkatli yollardan sonra hayatımızda bir daha unutamayacağımız güzellikte sahnelerle karşılaştık; yani kısacası hepsine değdi.

The Kelinking Beach
The Angel’s Bay
The Broken Beach
The Tree House

Eğer bu adada konaklamaya karar verirseniz; adanın tam ortasında tepede yer alan The Mesare Resort Oteli’ni şiddetle tavsiye ederiz. Çok şık ve butik şekilde dekore edilmiş Bungalow odalar hem konforunuza uygun büyüklükte ve rahatlıkta hem de sabahları doğanın sesiyle ve pencereden karşınıza çıkan orman manzarasıyla uyanmak her şeye değer..

24 May

Toskana

aslyldrm / Uncategorized / / Yorum Yok

İtalya seyahatlerim devam ediyor. Bu sefer her zaman hayalini kurduğum Toskana gezimi gerçekleştirdim. Bunun klasik bir fotoğraf turu olmasını istemiyordum. Fotoğrafa doyacağım, benimle beraber gezenlerden birşeyler kazanabileceğim, oranın yerlileri yani İtalyanlar’la beraber keşfedebileceğim bir gezi olmasıydı umudum. Dört günlük bir tatil, bol fotoğraf, Kıbrıs’tan katılan arkadaşların bize eşlik etmesiyle muhteşem bir görsel şölene dönüştü. Toskana vadilerinde gün doğmadan uyanmalarımız, gece el fenerleriyle yollara düşmemiz, konakladığımız tarihi ve fantastik köşkler, gün içinde yediğimiz lezzetli yemeklerle hatıralarımdan hiçbir zaman çıkmayacak bir macera oldu. Orada edindiğim arkadaşlıkların ve öğrenimlerin bana yaşam boyu eşlik etmesi dileğimle..

 

 

19 Mar

Roma 2016

aslyldrm / Uncategorized / / Yorum Yok

Roma. Gezmeyi asla reddedemeyeceğim şehir. Tarihini tamamiyle içime çekip bütün stresimi dışarıya atabildiğim şehir. Pantheon’a çıkan gizli sokaklardaki kafelerin birinde oturunca ilk yaptığım şey bir double espresso sipariş etmek olur. Roma’da yalnız olmak her zaman hayallerimi süsleyen tatildir çünkü fotoğraf çekerken özgür olmaktan hoşlanırım ve kimsenin beni bir plan için zorlamasını istemem. Bazen Roma’nın beni çağırdığını duyuyorum, bir sonraki gün uçağa atlayıp şehre bütün özlemimle sarılıyorum.